top of page

5 причини да въведете система за виртуални опашки във вашия бизнес

В периода 2022-2024 г., Парафлоу осъществи внедряване на Система за масово обслужване (СМО) в седем клиентски центъра на EVN България, разгърнати в пет града в страната и повиши значително ефективността на обслужването.



- Каква е тази опашка, Джеймс?

- Виртуална, сър.

- Много дълга, Джеймс.

- Дълга, но върви бързо, сър.


Така би звучал старият анекдот, ако го перифразираме в наши дни. В съвременния дигитален свят, потребителите имат високи очаквания. Технологиите ни научиха да получаваме това, което искаме бързо, в резултат на което хората имат по-малко търпение и очакванията за скоростно обслужване се покачват постоянно. Изводът е, че компаниите, които редовно имат опашки в техните центрове за обслужване, трябва бързо да намерят решение или рискуват да изпаднат в немилост пред днешния потребител, ориентиран към удобството. Чрез внедряване на виртуална система за управление на опашки, можете да модернизирате начина, по който обслужвате посетителите и да направите служителите и клиентите си по-щастливи.


Водещият български системен интегратор, Парафлоу, наскоро приключи внедряването на интегрирана система за опашки (познат още като Queue Management System или Система за масово обслужване - СМО)  в седем клиентски центъра на EVN България.


Решението на Парафлоу не само подобри потребителското преживяване в  EVN България, но и спомогна за оптимизация на работният процес. Централизираната система даде възможност за управление на служителите и заетостта. Чрез нея може да се наблюдава заетост не само на служители, но и по гишета и видове услуги.

На база на събраните данни, системата предоставя анализ на натовареността - детайлна справка с добре структурирана информация и повече параметри.

Тази функционалност дава  мащабен поглед, с чиято помощ да се направи обективен анализ на работния процес. Добавена е възможност чрез QR код клиентите да мога да проверят оставащото им време за чакане.


Като обобщение, ето 5 ключови предимства, които бизнесът може да получи от въвеждането на система за управление на опашки, изведени на базата на многогодишния опит на Парафлоу при внедряване на информационни системи.


Ползи за бизнеса от внедряване на система за управление на опашки


1. Подобрено клиентско изживяване


Опашките и времето за изчакване са свързани с ниска удовлетвореност на клиентите. След въвеждане на CМО, значително се намалява времето за изчакване, предоставените актуализации в реално време гарантират, че клиентите се обслужват своевременно. Резултатът е по-доволни клиенти и по-кратко време за изчакване.


2. Подобрена оперативна ефективност


Системата за управление на опашки помага на бизнеса да рационализира своите оперативни процеси. Чрез автоматизиране на процеса, фирмите могат да премахнат ръчните задачи за управление на опашки, което помага за намаляване на натоварването на персонала и повишаване на общата ефективност. Генерирането на различни справки и отчети помага за анализ и оптимизация на процесите.


3. Увеличени приходи


По-вероятно е клиентите да се върнат и да препоръчат бизнес на други, ако имат положителен опит. Чрез намаляване на времето за изчакване и подобряване на удовлетвореността на клиентите, СМО може да доведе до увеличаване на приходите и растеж на бизнеса. Освен това, чрез намаляване на времето за изчакване, организациите могат да обслужват повече клиенти за по-кратко време, увеличавайки общия си обем на продажбите.


4. Ценни данни и анализи


Системата за управление на опашки може да предостави ценна информация, включително време на изчакване, продължителност на услугата, пикови часове и поведение на клиентите. Бизнесите могат да използват тези данни, за да идентифицират тенденциите, да вземат информирани решения и да усъвършенстват предоставянето на своите услуги.


5. Повишена производителност на служителите


Основно предимство на виртуалните опашки е, че повечето аспекти при управлението на човекопотока в клиентските центрове е автоматизирано. Физическото управление на опашки, когато се извършва ръчно налага служителите непрекъснато да преценяват броя на чакащите, да следят чий ред идва, вместо да се концентрират върху същинската си работа.

 

Системите за управление на опашки са подходящи в редица индустрии, като здравеопазване, търговия на дребно,  банки и финанси, държавна администрация.

 

EVN България е енергийна компания, част от водещия австрийски концерн EVN AG. Дейността ѝ е свързана с производство, разпределение и снабдяване с електроенергия; производство и снабдяване с топлоенергия; търговия с енергия и въглеродни емисии; производство на енергия от възобновяеми енергийни източници.



bottom of page